Odchodzą znani wikariusze

Księża Piotr Wiktor i Dominik Popielarczyk pracujący dotychczas w wadowickich parafiach zostali przeniesieni do innych części archidiecezji krakowskiej. Oprócz nich przeniesiono także księży Roberta Michałka – wikariusza z Kleczy i Mateusza Wójcika – dotychczasowego wikarego w Choczni.

wiktor popielarczyk

na zdjęciu od lewej: księża Piotr Wiktor i Dominik Popielarczyk

Ksiądz Piotr Wiktor od 2010 roku był wikarym w parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach. Od września tego roku będzie pracował w parafii w Zubrzycy Górnej (powiat nowotarski). To nie jedyna zmiana w najstarszej wadowickiej parafii. W ubiegłych tygodniu wikary – ksiądz Stefan Trojan został nowym proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Bęble-Czajowicach (powiat krakowski). W ich miejsce metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz skierował jednego księdza – Jacka Tekiela, który dotychczas pracował w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego na osiedlu Ruczaj w Krakowie.

Z parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach po 7 latach odchodzi ksiądz Dominik Popielarczyk, który został mianowany wikariuszem parafii w Kasince Małej w powiecie limanowskim. W parafii św. Piotra księdza Dominika zastąpi neoprezbiter ksiądz Grzegorz Wąchol.

To nie koniec zmian w gminie Wadowice. Ksiądz Robert Michałek dotychczas pracujący w Kleczy został mianowany nowym wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego na osiedlu Oficerskim w Krakowie. W Kleczy zastąpi go ksiądz Wojciech Leśniak – wikary parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Igołomi (powiat krakowski).

Natomiast choczeńską parafię opuści ksiądz Mateusz Wójcik przeniesiony na wikarego parafii św. Anny w Krakowie. Jego miejsce zajmie jeden z nowo wyświeconych księży – Grzegorz Bularz.

zdjęcie: karmelwadowice.pl

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
warunki użytkowania.

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze
BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates