Złota Monika! Mamy mistrzynię olimpijską

To jedno z największych osiągnięć sportowych w historii powiatu wadowickiego. Monika Garus z Witanowic zdobyła dwa medale podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles.

garus monika 1

23-letnia dziewczyna z Witanowic jest wychowanką Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaczynie, który jest jednostką organizacyjną powiatu Wadowickiego. Jej niepełnosprawność to jednak pojęcie względne, bo jak można nazywać niepełnosprawną dziewczynę, która z takimi sukcesami uprawia sport?

Jej pasją jest tenis stołowy. Podczas igrzysk w Los Angeles Monika wywalczyła złoto olimpijskie w deblu oraz srebrny medal w grze pojedynczej.

Jestem dumny, że uczennica naszego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego osiągnęła tak wielki sukces, przyczyniając się do rozsławienia naszego powiatu na cały świat – powiedział starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

W dowód uznania za olbrzymie osiągniecie starosta zaprosił Monikę wraz z rodzicami do swojego biura. Podczas spotkania, które zaplanowano na najbliższy piątek (14.08) nasza tenisistka otrzyma specjalną nagrodę.

garus monika 2

Źródło/zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
warunki użytkowania.

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze
BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates