Nowa władza = wzrost cen? Podwyżka uderzy w rodziny wielodzietne

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wydał zarządzenie, w którym zatwierdził nowy regulamin i cennik Krytej Pływalni "Delfin" w Wadowicach. Od 1 kwietnia ceny dla dzieci z rodzin 3+ wzrastają o 200 procent!

wadowicka karta rodzinna

To nie Prima Aprilis, a brutalna rzeczywistość. Od początku swoich rządów burmistrzowi Klinowskiemu nie po drodze z rodzinami wielodzietnymi. Już w styczniu chciał przenieść realizację cieszącego się powodzeniem programu "Wadowice Przyjazne Rodzinie" z Urzędu Miejskiego do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Z pomysłu wycofano się po protestach rodziców. Później zwolniony został Piotr Hajnosz – pracownik Urzędu koordynujący programy wspierania rodzin z co najmniej trójką dzieci. Dzisiaj natomiast zostało opublikowane Zarządzenie Burmistrza Wadowic z 17 marca 2015 r. zawierające zmiany w cenniku basenu.

Ceny rosną o 200%
Według nowego cennika wzrastają ceny biletów dla rodziców i dzieci będących posiadaczami Wadowickiej Karty Rodzinnej. Do tej pory cena biletu dla rodzica wynosiła 4 zł od wejścia na basen. Od 1 kwietnia cena wzrasta o 50% i wyniesie 6 zł, ale już za jedną godzinę korzystania z basenu. W przypadku dzieci wzrost ceny wynosi aż 200%. Cena z 1 złotówki nielimitowanego pływania wzrasta do 3 zł za jedną godzinę. Czym spowodowane są takie podwyżki?

- Basen nie ma przynosić zysku, ma tylko wychodzić na zero. Po to dotujemy pływalnię co roku, żeby ceny utrzymywały się na jednakowym poziomie. Dlaczego dzisiaj burmistrz Klinowski szuka zwiększenia dochodów w kieszeniach rodzin wielodzietnych? – pytają radni Rady Miejskiej i zapowiadają zajęcie się sprawą.

Program "Wadowice Przyjazne Rodzinie" wprowadzony przez poprzednią burmistrz Wadowic Ewę Filipiak funkcjonuje  z sukcesem w gminie Wadowice od przeszło 2 lat. Z systemu ulg i preferencji korzysta już 500 rodzin mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci. Łącznie to przeszło 2,5 tysiąca mieszkańców gminy Wadowice.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
warunki użytkowania.

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze
 • Gość - Maciuś

  A ja nie chce żadnej karty. I tak z niej nikt nie korzysta :(

 • Gość - @Kornel i Maciuś

  Oj koledzy. Jak nie wiecie to się nie wypowiadajcie. Milczenie jest złotem - mówi przysłowie.

  Z basenu korzystano 6500 razy w ostatnim roku na Wadowicką Kartę Rodzinną.

 • Gość - Bożenka

  Basen trzeba zamknąć bo woda jest brudna.

 • Gość - Piła

  No to już jest przegięcie

 • Gość - Ściema

  Gówno prawda, prawda jest taka, że po co im taka karta, tzn. mają zniżki wszędzie tam gdzie normalnego człowieka nie stać, a co dopiero takie rodziny. Paranoja jakaś. Bezsens. Jak to w Polsce. Wszystko do kitu.

 • Gość - Stary radny

  Może nowy radny cos pomoże

 • Gość - Mieszkaniec Gminy

  Bardzo dobrze zrobił. Basen to nie ma być luksus i prezent od gminy dla mieszkańców biedaków tylko coś na co może pozwolić sobie każdy za własne pieniądze. Ale musi to być basen z prawdziwego zdarzenia, a nie namiastka basenu. Dziś dwa baseny pływackie to żadna atrakcja gdy w większości kompleksów basenowych są saunaria, zjeżdżalnie (czynne cały czas a nie tylko w godzinach od - do) i przede wszystkim atrakcyjne ceny. Basen był tani dla niektórych, wybranych a drogi dla ogółu. Nadto zasada przyznawania ulg była bardzo kontrowersyjna. To nie są czasy gdy w mieście potrzeba basenu sponsorowanego przez władze. Ten obiekt mógłby stanowić atrakcję, którą odwiedzaliby klienci z Krakowa, i ze Śląska gdyby tylko dostosować go do współczesnych standardów. A tak, jest tylko prowizorka, jak wszystko w tej gminie od czasów panowania Carycy. Zamiast basenu rekreacyjnego mamy brodzik dla dzieci. Zamiast saunarium mamy suszarnie dla mokrych strojów kąpielowych, zamiast atrakcyjnych cen mamy stawkę, która przy spędzeniu całego dnia na basenie i "suszarni" daje kwoty większe niż w Termie Białka czy Termach Rzymskich. Szkoda, że wadowiczanie, aby miło spędzić czas na basenie muszą jeździć do innych miejscowości, bo u siebie mają takie dziadostwo.

 • http://grenadin.eu/author/faicirwa34/ A great way to keep looking young is actually by take good care of your teeth and store them white. white teeth are a key to experience and smile looking a child. Cut back on the coffee and red wine which will stain the enamel of your teeth, and use some tooth whitening products to improve their color.

 • http://lumahomes.com/author/quigroscon31/ For example, horse chestnut is an exciting natural remedy that via a tunnel the world uses cope with varicose veins. Overall performance been independently verified via research, yet it is probably the most commonly prescribed medical treatment for varicose veins in Countries in europe. The active compound straightforward the body reduce varicose veins is Aescin. It appears to block the enzyme quit destroy capillary cellular lots of spaces.

 • http://onephoto.net/?user=174632 All these teeth whitening methods work well and will help you have a gorgeous smile. If you decide to wish to become the centre of attention, do try these treatments and rejuvenate your satisfaction.

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates