24 uczniów odpowiadało na pytanie "Co wiem o Wadowicach i okolicy?"

"Co wiem o Wadowicach i okolicy?" to pytanie zadali sobie we wtorek (28.04) uczniowie wadowickich szkół podstawowych podczas IV edycji międzyszkolnego konkursu regionalnego.

co wiem o wadowicach2015 3

Co dwa lata Szkoła Podstawowa Nr 1 na osiedlu Pod Skarpą przygotowuje konkurs wiedzy o historii, zabytkach i znanych osobach związanych z Wadowicami. W konkursie uczestniczą po dwie trzyosobowe drużyny z czterech wadowickich podstawówek, czyli osiem zespołów. W tym roku na uczniów czekało osiem konkurencji. Rozpoznawali oni m. in. znane zabytki Wadowic i umiejscawiali je na mapie, odpowiadali na pytania dotyczące znanych wadowiczan i legend Nadskawia, czy musieli wykazać się znajomością wadowickich pomników.

Do końca zmagań konkursowych toczyła się zawzięta walka o pierwsze i trzecie miejsce. Ostatecznie zwyciężyła grupa dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w składzie: Iwona Jarosz, Patrycja Porzuczek, Aleksandra Węgrzyn. Drugie miejsce zajęli chłopcy: Łukasz Brańka, Grzegorz Ludwikowski i Wiktor Pałosz również z SP Nr 1. Dogrywkę o trzecie miejsce stoczyły między sobą dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 5 na osiedlu Kopernika. Ostatecznie miejsce trzecie zdobył zespołów w składzie: Julia Gadocha, Maja Góra i Kamila Kot, a czwarte: Aleksander Błasiak, Emilia Gwóźdź i Renata Nogala.

Po słodkim poczęstunku wszystkim uczestnikom gratulacje złożył burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. Wręczone zostały nagrody ufundowane przez Urząd Miejski, Radę Rodziców, Muzeum Miejskie w Wadowicach, Kino Centrum oraz Wydawnictwo PWN.

co wiem o wadowicach2015 5

co wiem o wadowicach2015 4

co wiem o wadowicach2015 2

co wiem o wadowicach2015 1

Źródło/zdjęcia: SP Nr 1 w Wadowicach

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
warunki użytkowania.

Biorą udział w konwersacji

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates