Sukces uczniów z gimnazjum na Kopernika

Troje uczniów klasy 1c gimnazjum nr 3 w Wadowicach: Zuzanna Pałosz, Katarzyna Tyrybon i Marcin Kapłon pokonało konkurencję z całej Polski i wygrało projekt edukacyjny "Finansoaktywni. Misja: Podatki" organizowany przez Ministerstwo Finansów.

finansoaktywni

Konkurs polegał na napisaniu pracy pt. "Rozumiem podatki, kojarzę korzyści" oraz przeprowadzeniu debaty w oparciu o powstałą pracę. O szczegółach przygotowania projektu informuje nas nauczyciel uczniów Alina Dyrcz-Kowalska:

O ile napisanie pracy nie sprawiło uczestnikom większego problemu, to jej skrócenie do maksymalnych 3 500 znaków ze spacjami okazało się nie lada wyzwaniem. Uczniowie przeprowadzili również pomysłową debatę w swojej klasie, podczas której wytłumaczyli sens podatków i uświadomili, jak wiele korzyści płynie z ich płacenia. Przedstawili także film stworzony na podstawie pracy konkursowej. Na końcu wysłali pracę, trzy zdjęcia i relację z debaty do Warszawy, gdzie były one oceniane.

W Warszawie jury konkursu spośród nadesłanych z całej Polski 260 prac uznało za najlepszą właśnie pracę uczniów z Wadowic. Szczęśliwi wygrani udali się w ramach nagrody na dwudniową wycieczkę do Warszawy (18-19.06). Uczniowie gościli w Ministerstwie Finansów, gdzie wiceminister Izabela Leszczyna wręczyła im nagrody. W ministerstwie odczytali także swoją zwycięską pracę.

Po uroczystości wszyscy finaliści konkursu – 19 zespołów z całej Polski rozpoczęli zwiedzanie Warszawy. Dotarli m.in. do gmachu Telewizji Polskiej, następnie do Sejmu na ul. Wiejską. Dzięki towarzyszącej finalistom wiceminister Izabeli Leszczynie zwiedzili oni w gmachu parlamentu miejsca niedostępne dla zwykłych zwiedzających.

Po zwiedzaniu nasi zwycięzcy w świetnych nastrojach powrócili do Wadowic.

zdjęcie: ZSP Nr 2 w Wadowicach

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
warunki użytkowania.

Biorą udział w konwersacji

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates